BiuroKarier_fot_Duniewski.jpg (235,99 kB)

Chcesz być bardziej świadomy siebie i swoich możliwości? U nas możesz się tego nauczyć na warsztatach!

Chcesz myśleć kreatywnie? To przyszłość, my pokażemy Ci jak otworzyć swój umysł!

Marzysz o własnej firmie, ale nie wiesz jak zacząć lub się boisz? Nie ma problemu, wszystko Ci pokażemy.

Nie muszą lubić, byleby szanowali. Jednak może jest inna droga? Jak zostać dobrym przywódcą? Dowiesz się u nas.

Współpraca się opłaca. Biuro Karier podpowie ci jak efektywnie pracować w zespole.

Te i innych mnóstwo tematów czekają na was :)

Szymon Czupryński - Biuro Karier.jpg (214,95 kB)

Praca, praktyki, staże - wszystko to znajdziesz u nas.

Marcelina Wojno - Biuro Karier.jpg (438,76 kB)

Nie wiesz w którą stronę podążać, jak zbudować świadomie ścieżkę kariery, jak szukać swojej drogi zawodowej? Spotkaj sie z naszym doradcą, który pokaze Ci jak budować dokumenty aplikacyjne,
jak przygotowac się do wejścia na rynek pracy i jak kształcić swoje umiejętności!

biuro-karier.jpg (25,08 kB)

Biura Karier są jednostkami organizacyjnymi szkół wyższych - działają w wielu krajach europejskich, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii. W Polsce powstały w latach 90 - tych.

Biuro Karier na Uniwersytecie w Białymstoku powstało w 2000 r. Działające przy wyższych uczelniach od wielu lat w zależności od sposobu funkcjonowania i celu powołania mają do realizacji wiele różnorodnych zadań - działanie na styku uczelni i szeroko rozumianego rynku pracy. Głównym celem jest poszerzenie wiedzy studentów i absolwentów na temat realiów rynku pracy oraz stymulowanie ich samodzielności w aktywnym, efektywnym poszukiwaniu zatrudnienia odpowiadającego ich kwalifikacjom i aspiracji.

Do podstawowych form działalności BK należy:

• pośrednictwo pracy,

• doradztwo zawodowe grupowe i indywidualne (w tym dla osób z niepełnosprawnościami),

• działania informacyjne,

• prezentacje firm na uczelni,

• poszukiwanie ofert pracy, praktyk i staży absolwenckich,

• organizacja targów pracy i sesji rekrutacyjnych.

Biuro Karier od 2010 roku prowadzi również Badania losów absolwentów, a od 2018 Badania pracodawców.