Hack the Climate

Hack the Climate - challenges.png (120,77 kB)W dniach 24 - 26 listopada 2023 r. odbędzie się Hack the Climate, czyli 48-godzinny zdalny maraton programowania organizowany przez Polski Fundusz Rozwoju wraz z norweskim partnerem Nordic Edge. Projekt finansowany jest poprzez Fundusze norweskie i EOG i ma na celu wypracowanie rozwiązań związanych z redukcją zanieczyszczeń, optymalizacji zużycia zasobów naturalnych, zrównoważonej mobilności miejskiej oraz gospodarki przestrzennej.

Zapraszamy studentów Uniwersytetu w Białymstoku do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Na rozwiązanie czekają cztery inspirujące wyzwania wypracowane przez polskie i norweskie miasta:

  *   Rzeszów: Jak przekonać mieszkańców do korzystania z alternatywnych, ekologicznych środków transportu w celu zmniejszenia korków i zanieczyszczenia powietrza?
  *   Bieruń: Jak nauczyć mieszkańców projektowania miasta odpornego na zmiany klimatyczne podczas transformacji gospodarczej?
  *   Sulejówek: Jak możemy oszacować wartość każdego drzewa?
  *   Setesdal i Stavanger: Jak inteligentnie zarządzać zasobami wodnymi?

Najlepsze rozwiązania zostaną nagrodzone, a następnie wdrożone, aby wspierać zieloną transformację i przyczynić się do walki ze zmianami klimatycznymi. Łącznie na nagrody zostanie przeznaczona pula 40 000 euro. Zgłoszenia przyjmujemy poprzez formularz https://www.interankiety.pl/f/lQZ2xkZQ na stronie Hack the Climate https://pfrdlamiast.pl/hack-the-climate.html do 21 listopada 2023.

Więcej informacji o wyzwaniach: https://pfrdlamiast.pl/aktualnosci/Hack-the-Climate-kodowanie-i-rozwiazywanie-wyzwan-klimatycznych-polskich-i-norweskich-miast.html.

Zachęcamy również do dołączenia do naszej społeczności na kanale Discord: https://discord.gg/z5PArsvNU.