Dla wielu młodych osób wyjazd do pracy za granicą daje możliwość rozwoju, ale także ułatwia proces usamodzielnienia się i wejścia w dorosłość. Poznawanie nowych ludzi, kultury, języka i zarabianie pieniędzy w obcej walucie – brzmi jak idealny plan, który nie ma prawa się nie udać, ale czy na pewno?
Praca za granicą jest celem wielu osób, które pragną zdobyć nowe doświadczenia zawodowe i życiowe. Jednak znalezienie bezpiecznego i sprawdzonego zatrudnienia w obcym kraju może być wyzwaniem, które rodzi wiele obaw. Dlatego też ważne jest wsparcie organizacji, która oferuje nie tylko atrakcyjne szanse na pracę, ale także solidne podłoże merytoryczne i możliwość dłuższego zaangażowania.
Bezpieczny pobyt w USA
Southwestern Advantage działa w Polsce już od kilkunastu lat. Setki polskich studentów z różnych uczelni w kraju miało okazję wziąć udział w naszym programie i sprawdzić siebie w trakcie letniej pracy. Bezpieczeństwo jest naszym priorytetem, dlatego wszyscy studenci mają organizowane dodatkowe szkolenia, dzięki którym doskonale wiedzą jak zachowywać się podczas wykonywanej pracy i pobytu za granicą. Pamiętajmy, że kultura europejska i amerykańska mimo wszystko nieco się różnią, dlatego odpowiednie wprowadzenie i adaptacja w USA dają poczucie komfortu i bezpieczeństwa.
Na czas trwania programu uczestnicy mieszkają z rodzinami amerykańskimi, które ich goszczą. Jest to nie tylko oszczędność, ale także doskonała okazja na poznanie kultury „za oceanem”. Najczęściej rodziny znajdywane są na podstawie kontaktów z poprzednich lat. Jeżeli student nie posiada rodziny goszczącej zaraz po przyjeździe do konkretnego stanu, pokrywana jest część kosztów za jego pobyt w hotelu, do czasu znalezienia swojej rodziny. Dzięki temu znikają obawy, co czeka nas po przyjeździe do USA. Uczestnicy wiedzą, że mają zagwarantowany nocleg i wsparcie.
Szkolenia i mentoring
Dla wielu osób wyjazd do pracy za granicą jest pierwszą w życiu pracą, co już na starcie wymaga ogromnego zaangażowania i szybkiego rozwoju różnych kompetencji. Bywa też, że na wyjazd decydują się osoby z doświadczeniem zawodowym, jednak muszą się przebranżowić. Wejście do nowego środowiska pracy, poznanie zasad i wymagań, samo w sobie jest trudne. A w obcym kraju i innej kulturze? Dlatego tak pomocne jest wsparcie Southwestern Advantage.
Po dostaniu się do programu studenci rozpoczynają proces szkolenia. Obejmuje ono cotygodniowe wykłady, praktyczne szkolenia z odgrywaniem ról oraz indywidualny coaching z własnym mentorem, którego otrzymuje każdy z uczestników. Dodatkowo organizowane są także seminaria i szkolenia, podczas których studenci uczą się od doświadczonych liderów, jak nawiązywać kontakty z innymi uczestnikami programu oraz rozwijać swoje umiejętności. Po przyjeździe do USA studenci biorą udział w 4-dniowym szkoleniu w Nashville lub Tennessee, a następnie udają się do stanu, w którym będą pracować. Podczas 4-dniowego szkolenia w Stanach Zjednoczonych, studenci są przygotowywani na różne sytuacje, mogące na nich czekać podczas sprzedaży. Dzięki temu są w pełni gotowi na interakcje z pierwszymi klientami.
Od studenta do menadżera
Southwestern Advantage daje możliwość pracy ze wspaniałymi liderami oraz konkurowania z ambitnymi rówieśnikami. Nauka rekrutacji, szkolenia, motywowania i bycia mentorem dla innych studentów, jeszcze podczas studiów, jest jednym z głównych powodów, dla których uczestnicy decydują się na pozostanie w programie na więcej niż jedno lato. Southwestern Advantage zapewnia studentom narzędzia, szkolenia i coaching, przydatne w rozwijaniu własnych firm, jak i innych, niezbędnych życiowych umiejętności.
Awans - brzmi dumnie, prawda? Marzy o nim w zasadzie każdy pracownik. W niektórych organizacjach niestety wciąż można zderzyć się ze zjawiskiem tzw. szklanego sufitu, gdzie nie wystarczy zaangażowanie, kompetencje i dobre wyniki, by wspiąć się wyżej na drabinie zawodowej. W przypadku Southwestern Advantage jest inaczej. Najlepsi studenci mają możliwość zostania menadżerami i prowadzenia swoich rówieśników poprzez intensywne wyzwania i satysfakcjonujące doświadczenia, które oferuje nasz program.
Osobiste doświadczenia
Osoby, które kiedyś brały udział w programie, łączy wspólne motto: „daj z siebie wszystko, bądź optymistą i zawsze kończ to, co zacząłeś!”. SWA uczy młodych ludzi zasad, które pomagają im radzić sobie w codziennych sytuacjach. Wszyscy studenci, którzy ukończyli program mogą potwierdzić, że było to jedno z najbardziej satysfakcjonujących, ale równocześnie najtrudniejszych przedsięwzięć w ich życiu.
– To nie jest prosty program i najczęściej owoce widzi się po dłuższym czasie. Osobiście miałem wiele sytuacji, które były kilkukrotnie cięższe od sprzedaży książek, ale właśnie dzięki temu doświadczeniu mogłem poradzić sobie z nimi szybciej – Przemysław Stanicz, 5-cio krotny uczestnik programu, założyciel NorthStar Consulting.
– Praca była bardzo wymagająca, musiałam się zmierzyć z wieloma wyzwaniami: jak radzić sobie w obcym kraju, porozumiewać się tylko po angielsku, sprzedawać po angielsku, poradzić sobie z odmową, przemieszczaniem się w pracy, rozwalającym się non stop rowerem, kupnem pierwszego w życiu samochodu, życiem z ludźmi, których dopiero poznałam, uczeniem się wszystkiego od zera, zmianą nastawienia, tęsknotą. To była prawdziwa szkoła życia. Takich lekcji nie zapewnią na żadnym uniwersytecie. Było wiele momentów, gdy nie mogłam powstrzymać łez, ale z drugiej strony miałam w sobie wielkie pokłady determinacji, udowodnienia sobie i innym, że dam radę. Wiedziałam, że w życiu będą trudniejsze momenty, więc jak teraz sobie poradzę, to zawsze sobie poradzę. Uczucie na koniec lata 2014 roku było bezcenne i zostanie ze mną na zawsze – Katarzyna Ścibek, 5-cio krotna uczestniczka programu, doradca finansowy i założycielka marki „Finanse z blondynką”.